Herşey bir hayalle başladı. Ezelden defterlere, kalemlere ve yazmaya olan aşkımız bizi, sizinle burada buluşturdu.

Kağıtları, defterleri, renkleri, kalemleri kıssadan hisse kırtasiyenin her türlüsünü deli gibi sevmek ise ruhumuzda her dem baki...

 

Life & Paper'a HOŞGELDİNİZ!

Türkçesi ile Hayat ve Kağıt. Çünkü bir kağıt ve bir kalem hayatınızda bir çok şeyi değiştirebilir. 

 

Nasıl mı? Anlatalım ;

Kağıt, dünya tarihinde ilk kez MÖ 2.yy'da Çin'de icad edilmiştir. Yazı ise, Mezopotamya'da...Kilden tabletler, papirüs bitkisi ve Çin'den gelen kumaşlar yazı yazmak için kullanılırmış. Üzerinde yazı bulunan en eski kayıt ise MS 150 yılında Çin Seddi'nde bulunmuştur. Kağıt ve kağıt üretim teknikleri öncelikle Vietnam, Kore ve Japonya'ya yayılmış; Avrupa'ya ise Uzakdoğu'da icadından ve kullanımından yıllar sonra 11.yy'da Endülüs ile İslam dünyasından geçmiştir.

 

Kağıdı ve kağıt üretim teknikleri icad edip geliştiren Uzakdoğu kağıdın anavatanı! Bu nedenle günümüzde dünya kırtasiye trendlerine yön veren tasarımlara ve dünyaca ünlü markalara sahip.

 

Life & Paper'da, dünya kağıt ve kırtasiye ürünleri liderler başta Japonya, Kore ve Çin olmak üzere, ülkemizin önde gelen tasarım markalarının ve dünyanın bir çok değişik ülkesine ait seçilmiş kırtasiye ürünlerini ve bu ürünlerden çeşitli temalara göre oluşturduğumuz setleri bulabilirsiniz. Üstelik tüm bunları onbinlerce ürün arasında "o mu, bu mu" diye kaybolmadan, gümrük vergisi ne kadar olacak diye endişelenmeden ve 40-50 gün kargo beklemeden gönlünüz ve kafanız rahat olarak yapabilirsiniz. 

 

Ve unutmadan ekleyelim; uygulamalı bilişsel psikolojiye göre;

Kalemle bir şeyler yazmak-çizmek ya da boya kalemleriyle bir şeyler çizmek sadece sanatçılara özgü değildir. Beyni aktif olarak çalıştırmak, yazmak, çizmek hatta karalamak, renklendirip tasarlamak insanın aklındaki fikirleri ile hedeflerini somutlaştırması ve hayata geçirmesi için idealdir.

 

İşte bu nedenle sadece bir defter ve bir kalem hayatınızda bir çok şeyi değiştirebilir!

İhtiyacınız olanlar ise Life & Paper'da...

Bu kutular hayatınıza uğur getirecek!

 

Seni seviyoruz. Keyifli alışverişler :)